Bubuljice na čelu su ružne, ali postoji način kako ih se rešiti! Nije ceđenje, već mnooogo bolje rešenje! Otkrivamo sjajne ideje kako se rešiti bubuljica na čelu za sva vremena!

Nerviraju te sitne bubuljice na čelu, a upravo si krenula na važan razgovor za posao. Želiš da ostaviš najbolji utisak, a pritom se podrazumeva da izgledaš doterano i lepo. Čini ti se da su bubuljice uvek tu kada nikako ne bi trebale biti prisutne na tvom licu. To ti ruši samopouzdanje, jer ti izgleda kao da ne postoji nijedan način da ih se rešiš!

Reći ću ti odmah da uopšte nije tako! 

I za akne na čelu postoje stvarno dobri saveti kako da ih se rešiš. Možeš da koristiš kozmetičke preparate kako bi očistila lice i jednom za sva vremena se rešila bubuljica. Takođe, postoje i prirodni lekovi za sjajnu i lepu kožu bez bubuljica ili akni.

Više o tome kako se rešiti bubuljica na čelu saznaj u ovom tekstu!

 

Zašto izlaze bubuljice na čelu?

 

Akne i bubuljice se mogu pojaviti bilo kada i bilo gde na telu, ali se najčešće javljaju na koži lica. Ne, akne i bubuljice na čelu nisu samo problem tinejdžera, jer mogu da se jave i u kasnijim godinama, posebno kod osoba sa masnim tipom kože

Zato, hajde odmah da se rešimo ove zablude i da ti objasnimo od čega izlaze bubuljice na čelu.

Prvo, akne na čelu, nastaju kada su pore začepljene zbog prljavštine ili viška sebuma. Opšte je poznato da u našoj koži postoje lojne žlezde koje luče masnu supstancu, tj. sebum. 

U umerenoj količini, sebum je dobar za kožu, jer joj daje sjaj i glatkoću. Međutim, višak sebuma u koži izaziva upalu i dovodi do razmnožavanja bakterija. Upravo to se smatra najvažnijim faktorom koji je odgovoran za akne na čelu.

Postoje i drugi faktori koji utiču na pojavu bubuljica na čelu. Konkretno, to su:

  • hormonske promene u pubertetu i trudnoći,
  • loša higijena,
  • korišćenje teške šminke,
  • nepravilna ishrana,
  • visok i redovan nivo stresa,
  • perut može da učini kožu glave masnom i da proširi mast na čelo,
  • masna i neuredna kosa sa viškom sebuma koji se taloži na čelo i začepljuje pore,
  • određeni lekovi kao što su litijum i antiepileptik,
  • preterano znojenje.

 

Kakve sve bubuljice na čelu mogu biti?

 

Znaš za potkožne bubuljice na čelu, jer su one čest problem tvojih drugarica i drugova. Ove bubuljice su veoma bolne na dodir i karakteristične su po crvenom upaljenom području. Baš po tome su lako prepoznatljive, ali to ne znači da se one lako leče. Akne na čelu nastaju i u periodu puberteta (pubertetske bubuljice), trudnoće i menstrualnog ciklusa.

Nema sumnje da su bubuljice na čelu i hormoni povezani i da nekako idu jedno sa drugim.

Ipak, nisu sve akne na čelu posledica hormonskih promena. Pojedine nastaju i zbog drugih faktora. Otkrivamo koje su sve to akne i bubuljice na čelu:

  • male bubuljice se javljaju zbog nepravilne ishrane i neadekvatne nege kože lica. Ne zahtevaju posebne tretmane za lečenje, jer prolaze same od sebe veoma brzo;
  • akne na čelu mogu biti: komedonske akne, papule ili crvene bubuljice i pustule ili bele bubuljice;
  • mitiseri su komedonske otvorene akne crne boje koje nastaju zbog začepljenih pora (kako ukloniti mitisere sa lica);
  • komedoni su male izbočine u koži koji se javljaju usled viška sebuma i prljavštine. Komedoni nisu samo problem tinejdžera, već su čest problem i odraslih osoba. Relativno lako se leče, jer postoje razna sredstva za čišćenje i negu lica; 
  • kontaktni dermatitis je upala koža koja nastaje kada koža dođe u dodir sa iritirajućim agensom. To dovodi do alergijske reakcije, pri čemu je koža sklona crvenilu i perutanju;
  • Seboroični dermatitis je prepoznatljiv po belo-žućkastim ljuspicama na crvenoj koži koja svrbi. Ovo je mnogo češće kožno oboljenje kod muškaraca, nego kod žena (Uriage emulzija za lice protiv seboreje);
  • milije su karakterističnw po sitnim belim tačkicama na koži. Nisu opasne, ne bole i ne svrbe. Mogu ih imati i bebe, ali i odrasle osobe.
  • rozacea je kožno oboljenje praćeno crvenilom kože zbog naglog širenja kapilara. Nastaje usled naglih promena temperature, začinjene hrane, alkohola i stresa. 

 

 

Da li je bezbedno istiskati bubuljice na čelu?

 

Velike bubuljice na čelu ne izgledaju estetski lepo i nikako ih ne želimo na svom licu. One znaju da nam uruše samopouzdanje i da budu veoma iritirajuće. 

Mnogo devojaka u tom slučaju pristupa lakom rešenju kako bi ih uklonile. Iscede ih, a to je velika greška!

Pravo rešenje je prirodna kozmetika, nega i svakodnevno čišćenje lica.

Svoje iskustvo sa bubuljicama na čelu i ostalim delovima lica podelile su Nevena i Jovana. Dugo su tragale za dobrim proizvodom koji bi im pomogao da očiste lice od bubuljica. Ali, svaki pokušaj je bio uzaludan i to sve dok nisu pronašle prirodni losion za čišćenje lica i gel za bubuljice, koji su im pomogli da očiste kožu. Njihova iskustva pročitajte u ovom tekstu na plavom linku https://kozmetickimagazin.com/ovo-je-najbolje-resenje-za-bubuljice-provereno/.

 

Zašto ne treba istiskati bubuljice na čelu?

Sitne bubuljice na čelu, kao i one velike, treba ostaviti na koži onakvim kakve jesu. Iako ti ovo zvuči neobično, bolje je pustiti prirodu da odradi svoje, a sušenje da ubrzaš malo kozmetikom. Ovako ćeš da sprečiš infekciju, ali i ožiljke koji uglavnom dolaze sa prisilnim ceđenjem bubuljica.

Mnogo je bolja varijanta da sačekaš nekoliko dana, jer će bubuljice spontano nestati. Za to vreme koristi neki određeni preparat koji odgovara i prija tvojoj koži.

U slučaju da si već iscedila bubuljicu isperi mesto na kom se nalazila dezinfikuj i namaži kremom.

 

Kako se rešiti bubuljica na čelu prirodnim putem?

 

Potkožne bubuljice na čelu su bolne i osetljive na dodir i tada želimo hitnom intervencijom da ih uklonimo. Ipak, to nije najefikasnije rešenje. Osim potkožnih bubuljica, veliki problem tinejdžerima predstavljaju i takozvane bubuljice na čelu u pubertetu. Iako su uobičajna pojava svakog tinejdžera, pubertetske bubuljice na čelu mogu biti izlečene.

Kako se rešiti bubuljica na čelu? Otkrivamo u nastavku teksta:

  • umivaj se dva puta dnevno mlakom vodom i uvek se obriši pamučnim peškirom,
  • redovno peri posteljinu i peškire i spreči razmnožavanje bakterija koje dovode do bubuljica i akni,
  • prirodni sok od kamilice i nevena uklanja sitne akne na čelu i čini kožu zdravom i lepom,
  • vodena para jer otvara zapušene pore i omogućava koži da diše oslobađajući je masnoće i prljavštine,
  • koristi prirodnu kozmetiku i preparate za čišćenje lica od bubuljica.

 A pogledajte i ovaj video i ovo lično iskustvo da saznate šta pomaže kod bubuljica!

 

 

Kozmetika za čišćenje lica od bubuljica

 

Hormonske bubuljice na čelu, kao i ostale vrste bubuljica, leče se posebnim preparatima za higijenu lica. Važno je da izabereš one proizvode koji najviše prijaju tvojoj koži i ne izazivaju alergijske reakcije.

Biraj preparate koji u sebi sadrže prirodne sastojke bez sulfata, parabena i sintetičkih mirisa i boja.

 

Gel protiv bubuljica i akni na čelu

Gel za akne je nezamenljiv preparat kako se rešiti bubuljica na čelu i zato ti ukratko otkrivamo njegov značaj. Ovaj preparat se lako koristi i pogodan je za svakodnevnu upotrebu. Hidrira kožu, normalizuje lučenje sebuma i umiruje upalu i crvenilo. Glatke je teksture, lepo se razmazuje i brzo upija kožu.

 

Pročitaj više:

 

Losion za bubuljice i akne na čelu

Ako imaš akne na čelu najbolje je da losion za čišćenje lica ili tonik bude tvoja svakodnevna rutina nege. Mada, bilo koja da je bubuljica u pitanju, podjednako je važno da koži pružiš pravilnu negu.

Zato su losion ili tonik uvek dobar izbor, jer dezinfikuu i čiste kožu, plus uklanjaju višak masnoće sa kože. Osim toga, smiruje upalu i kožu održava elastičnom i nežnom na dodir.

 

Pročitaj više:

 

Kreme za bubuljice na čelu

Za razliku od gela, krema se duže zadržava na koži, jer je gušće teksture. Uprkos tome, kreme za bubuljice su stvarno dobro sredstvo za uklanjanje bubuljica i imaju svoje prednosti. Krema dubinski čisti kožu, hidrira je i samim time reguliše normalno lučenje sebuma.

 

Pročitaj više:

 

 

Prirodna ulja protiv bubuljica na čelu

Prirodna ulja su mnogima omiljeno sredstvo za uklanjanje bubuljica, jer ne iritiraju kožu. Takva ulja ubijaju bakterije i održavaju kožu zdravom, lepom i svežom. Kod prirodnih ulja je sjajno to što dubinski hidriraju i regenerišu kožu. Blage i nežne su teksture i veoma prijaju koži. Umiruju kožu sklonoj upali, leče bubuljice i ožiljke od njih i akni.

 

Pročitaj više:

 

Lek za bubuljice na čelu

 

I velike bubuljice na čelu mogu da budu izlečene ako se koristi odgovarajući lek. Za lečenje bubuljica je najvažnije da koža uvek bude čista. Čišćenje kože lica je najdelotvorniji način za postizanje lepog i zdravog izgleda kože. 

Losion, gel i kremu uvek treba imati kod kuće kako bi poslužili kao sredstva za lečenje bubuljica.

Koji su to lekovi za bubuljice na čelu koji se koriste? Navešću najvažnije:

  • Antibiotici se koriste u lečenju teških slučajeva akni koje se ne mogu rešiti drugim metodama. Preporučuje se da se koristi jednom do dva puta dnevno u periodu koji odredi dermatolog. Najčešće se koriste eritromicin i klindamicin.
  • Benzoil peroksid ima protivupalna svojstva i koristi se u kremama i gelovima u koncentraciji od 5% ili 10%. Može da izazove iritaciju kože i zato se savetuje da se koža u tom slučaju ne izlaže sunčevoj svetlosti.
  • Salicilna kiselina ima protivupalna i antibakterijska svojstva. Dubinski čisti kožu, ublažava upaljene bubuljice i razgrađuje masti. Često se koristi u preparatima za bubuljice i to uglavnom u koncentraciji 1% ili 2%.
  • Antibebi pilule pilule sprečavaju hormonske bubuljice na čelu. Testosteron i drugi hormoni, posebno u periodu puberteta i trudnoće, luče višak sebuma. Antibebi pilule sadrži estrogen koji reguliše normalno lučenje sebuma i tako leči bubuljice.
  • Tretmani: laserska terapija, injekcije steroida, mikrodermoabrazija i hemijski piling.

 

Aknolin gel i losion

 

Reč je o prirodnom losionu i gelu koji pomažu u uklanjanju bubuljica na čelu, t. svih akni i mitisera. Ovaj tretman je jedan od najboljih prirodnih tretmana za čišćenje lica. I losion i gel sadrže pažljivo odabrane prirodne sastojke koji umiruju i regenerišu kožu.

Kako bi koža izgledala čisto i lepo važno je da se pridržavaš pravilnog načina upotrebe. Najpre se koža čisti Aknolin losionom tupferom kružnim pokretima. Nakon toga, namaže se Aknolin gel i ostavi da deluje nekoliko minuta. Ako se Aknolin tretman redovno i pravilno koristi, rezultati su vudljivi posle četiri nedelje. Tvoja koža biće zdrava, glatka, čista i mekana.

Aknolin losion sadrži alantoin, aloje veru, ekstrakt smole iz primorskog bora i druge sastojke. Ovi sastojci sprečavaju nastanak ožiljaka od bubuljica, dezinfukuju kožu i smanjuju upalu.

Aknolin gel sadrži ekstrakt smole iz primorskog bora, šafraniku, diglicerin i druge sastojke. Oni hidriraju kožu, regulišu normalno lučenje sebuma i smanjuju crvenilo.

Pisali smo recenziju i iskustva za Aknolin losion i gel.

 

aknolin gel i losion

 

Klindamicin gel za akne

 

Jedan od najčešćih antibiotika koji se koristi za lečenje akni je klindamicin. Ovaj gel za akne i bubuljice na čelu prodire duboko u kožu i eliminiše čak i potkožne bubuljice. Sprečava razmnožavanje bakterija i upravo zato je vrlo delotvoran u borbi sa aknama.

Veoma lako se koristi i ne zahteva mnogo vremena za korišćenje. Klindamicin gel se nanosi na očišćeno lice i to direktno na one bubuljice i akne koje su pod upalom. Preporučuje se da se nanosi jednom ili dva puta dnevno, ne više od toga jer može da isuši kožu.

Kod Klindamicina je super to što daje brze rezultate – sasušena bubuljica. Pisali smo o iskustvima u recenziji za Klindamicin gel za akne i temeljno uputstvo kada se i kako koristi.

 

Mixa krema za akne

 

Mixa krema za akne je poznata francuska medicinska krema koja se koristi za eliminisanje nepravilnosti sa kože. Drugim rečima, i za bubuljice.

Vrlo je jednostavnog i praktičnog dizajna. Ova krema za akne hidrira kožu, sužava pore i sprečava nastanak akni i bubuljica.

Najvažniji sastojak kreme je cink koji reguliše upalu, regeneriše kožu i otklanja prljavštinu. Drugi važan sastojaka je salicilna kiselina koja smanjuje proširene pore i dubinski čisti kožu.

Mixa krema za akne je lagane i gelaste teksture. Lepo se razmazuje i super je to što se brzo upija u kožu. Preporučuje se da se koristi dva puta dnevno zarad boljih i bržih rezultata. Pisali smo recenziju i iskustva o ovoj specifilnoj kremi u tekstu Mixa krema za lice protiv nepravilnosti i bubuljica.

 

Zaključak 

Na kraju teksta, možemo ukratko da rezimiramo sve ono što sam do sada napisala. Za bubuljice na čelu jasno je da postoji način kako mogu da se izleče. Za pojedine tretmane i načine biće potrebno malo više vremena, ali rezultati neće izostati. Samo budi uporna i strpljiva i primetićeš kako bubuljice na čelu postepeno nestaju.

Između korišćenja kozmetičkih preparata uvek možeš da koristiš i prirodne lekove. Ali, kozmetika je uvek delotvornija i daje brže rezultate. 

Nadam se da ti se dopao tekst i da sam uspela da ti dam najbolje savete kako se rešiti bubuljica na čelu. Podeli sa nama svoje utiske ili iskustva o preparatima koje koristiš.

Hvala ti na čitanju!